Çırağan Sarayı Pembe Oldu

Çırağan Sarayı Pembe Oldu

Çırağan Sarayı Pembe Oldu

Çırağan Sarayı Pembe Oldu

MEMEDER (Meme Sağlığı Derneği), General Electric (GE) Türkiye ve Çırağan Palace Kempinski İstanbul işbirliği kapsamında ülkemizde meme kanseri konusunda farkındalık yaratılması amacıyla renkli bir gösteriye imza atıldı.

Tarihi Çırağan Sarayı, 23-27 Ekim tarihleri arasında pembe renk ile ışıklandırılarak farkındalık yaygınlaştırılırken, #dokunmaktankorkma hareketinin desteklenmesi ve #CiraganSarayiPembeOluyor hashtagi ile bu görsel şölenin büyük kitlelere ulaşması hedeflendi.

GE Sağlık 2015 Kanser Farkındalık Araştırması’na katılanların yüzde 74’ü kanserin önümüzdeki 20 yıl içinde tedavi edileceğine inanıyor.

24 Ekim 2015, İstanbul – Boğaz üzerindeki konumu ve tarihi ile dünya çapındaki ikonik yapılardan Çırağan Sarayı, meme kanserinde erken teşhisin önemine dikkat çekmek amacıyla, 23 Ekim Cuma günü, MEMEDER (Meme Sağlığı Derneği), GE (General Electric) ve Çırağan Palace Kempinski İstanbul işbirliği ile pembe renkte ışıklarla aydınlatıldı. Meme Kanseri Farkındalık ayı kapsamında gerçekleşen proje ile pembe renge bürünen ihtişamlı tarihi yapı, 23-27 Ekim tarihleri boyunca Boğaz’da büyüleyici bir görüntü oluşturdu.

MEMEDER Derneği Onursal Başkanı Prof. Dr. Vahit Özmen, “Kadınlarda görülen her dört kanserden bir tanesi meme kanseridir. Gelişmiş ülkelerde alınan önlemlerle meme kanseri sıklığı azalıyor. Ancak ülkemizde yaşam tarzının değişmesi, hareketsizlik, obezite, geç doğum, nüfusun yaşlanması ve artması gibi nedenler, meme kanseri vakalarının son 20 yılda iki katından daha fazla artmasına neden oldu. Değerli varlıklarımız olan kadınlarımızın bu kanserden korunması ve erken tanısına katkıda bulunacak olan bu projenin önemli bir başarıya ulaşacağına inanıyorum. GE Türkiye ve Çırağan Palace Kempinski İstanbul gibi güçlü kuruluşlarla birlikte böyle bir farkındalık girişimini gerçekleştirmekten dolayı büyük bir mutluluk ve gurur duyuyoruz” dedi.

Kaynak : http://www.gazetevatan.com/tarihi-ciragan-sarayi-pembe-oluyor–877247-saglik/