Bu Çiftin Ellerinden Saygıyla Öpüyorum

evoleybol.com / Deniz Arslan

TVF bayanlar 2. lig 8. grupta şampiyonluk mücadelesi veren iki takım arasındaki mücadeleyi konu alan yazım için TVF sitesinden gruptaki puan tablosuna baktım. İki takımın hemen arkasından üçüncü sıradaki “Prof. Vahit Özmen Ortaokulu” adı dikkatimi çekti. Bir ortaokul takımının büyük bütçeli takımların hemen ardından üçüncü sırada yer alması ilginçti.

Bu Çiftin Ellerinden Saygıyla Öpüyorum

Şimdiki nesil çok şanslı. Artık oturduğun yerde bilgiye ulaşmak çok kolay. Google var. Google’a ‘Prof.Dr. Vahit Özmen’ yazdım. Orada karşıma çıkan ilk seçeneği tıkladım. Muş doğumlu, İstanbul Tıp Fakültesinde Genel Cerrahi Profesörü, Meme hastalıkları konusunda büyük bir otorite olmuş bir bilim adamımız karşıma çıktı.

Demek doğduğu yeri unutmamıştı.

Sonra okulun Beden Eğitimi Öğretmeni Çağrı Nacar‘a ulaştım.

Çağrı hoca Arkas’ta bir dönem smaçör olarak oynamış eski bir voleybolcu. Aynı yerde görev yapan bir diğer öğretmen, İzmir Özateş spor kulübünün eski pasörü Meliha Alibaş ile birlikte geçen yıl bu takımı kurmuşlar. Kendi yetiştirdikleri oyuncuları bir kaç transfer ile harmanlamışlar. Takım bölgesel ligden bu sene 2. lige yükselmiş. Bu sezon 2 lig’te ilk yılları olmasına rağmen oldukça başarılı olmuşlar.

Prof. Vahit Özmen Ortaokulu voleybol takımı

‘Çağrı hocam bize biraz okulunuzdan takımınızdan bahseder misiniz?’ diye sordum.

‘Okulumuz 3 yıl önce, halen İstanbul’da ikamet eden Prof. Dr. Vahit Özmen ve Op. Dr. Nevin Özmen tarafından Muş’un varoş bölgelerinden birinde spor salonu ile birlikte yapılmış. Biz de iki eski voleybolcu olarak tecrübelerimizi buradaki çocuklara aktarıyoruz. Biliyorsunuz çocukların kötü alışkanlıklara başlamasının en önemli nedeni başıboşluk. Biz burada hem onları sporla tanıştırıp bir nevi meslek sahibi yapıyoruz hem de bu şekilde boşluğa düşüp kötü alışkanlıklar edinmelerine engel oluyoruz‘ dedi.

‘İyi de hocam bütün bunlar tek başına yapılacak iş değil ki. Size kim destek oluyor?‘ dedim.

‘Hocam Okul kurucularımız sağ olsunlar bizlere her konuda destek oluyorlar. Her şeyimizle ilgileniyorlar. Her ihtiyacımızda yanımızdalar’ dedi.

‘Yani hem okulu yapmışlar hem de halen ilgileniyorlar öyle mi?’ dedim.

‘Aynen öyle hocam’ dedi.

‘Vallahi helal olsun!‘ dedim.

Gerçekten de ‘Helal olsun’ diyorum bir kez daha. Hem meslektaşım Prof. Dr. Vahit Özmen’e hem de değerli eşi Op.Dr. Nezin Özmen hanımefendiye. Böylesine bir hizmet yapılması için imza atan o mübarek ellerinden saygıyla öpüyorum. Dünya böylesine yüreği büyük insanlar sayesinde daha bir güzel oluyor. Kazandıkları paraları çatır çatır yiyebilirlerdi. Ama onlar asıllarını, doğdukları yeri unutmamışlar. Hem okul yapıp hem de halen yapılan işlerle birebir ilgileniyorlar.

Bu sayede voleybol camiası olarak bu yüreği iyilik ile dolu insanları tanımış olduk. Mutlu olduk.

Evoleybol ailesi olarak bu iki değerli insana Muş’a yaptıkları için teşekkür ediyoruz. Böyle insanların çoğalmasını diliyoruz.

Prof. Dr. Vahit Özmen ortaokulu takımına da kalan maçları için başarılar diliyoruz. Bundan sonra da kendilerinin takipçisi olacağımızı, nice güzel haberlerini yazmak isteğimizi tekrarlıyoruz.

Kaynak : Evoleybol