Meme Sağlığı Merkezi Group Florence Nightingale

Yaşadığımız çağda besinlerdeki katkılar, hormonlara ve ilaçlara bağlı genetik yapısı değiştirilmiş gıdalar, stres gibi günlük hayatta önemli role sahip olan faktörler insan sağlığına olumsuz etki etmekte ve ciddi sağlık sorunlarına neden olmaktadır.
meme-sagligi-merkezi
Dünya’da her yıl 10 milyon insan ciddi bir sağlık sorunu olan kanserin herhangi bir çeşidine yakalanmaktadır. Global bilim çevresinde kanser çeşitlerinin 2025 yılından itibaren hem dünyada hem de Türkiye’de artacağı düşünülmektedir. Kanser çeşitleri arasında, kadınlarda en sık görülen çeşidi ise “Meme Kanseri”dir.
Günümüzde meme sağlığını korumak ve meme kanserini yenmek için Tanı- Tedavi- Tedavi Sonrası Destek aşamalarında “Multidisipliner” Yaklaşım (çok dallı bilimsel yaklaşım) büyük önem taşımaktadır.

meme-sagligi-merkezi
Group Florence Nightingale Hastaneleri bünyesindeki “Meme Sağlığı Merkezi”miz; hekim kadrosu ve multidisipliner yaklaşımı ile 1992 yılından bu yana tıbbi gelişmelerin ışığında hizmet vermektedir.

Florence Nightingale Hastaneleri Meme Sağlığı Merkezi Ekibi

Radyoloji (Görüntüleme)
Prof. Dr. Refik KİLLİ
Rad. Dr. Filiz Ağaçayak

Patoloji
Prof. Dr. Sıtkı TUZLALI

Nükleer Tıp
Prof. Dr. Haluk SAYMAN

Cerrahi
Prof. Dr. Vahit ÖZMEN
Op. Dr. Derya SELAMOĞLU

Meme Sağlığı Merkezi’nde hastamızın yaşam kalitesini bozmadan en doğru teşhisi koymak için Dijital Mamografi (MMG), Ultrasonografi (USG), Renkli Doppler Ultrasonografi (RDUS ), 1.5 ve 3.0 T Manyetik Rezonans (MR) gibi görüntüleme cihazları bulunmaktadır. Merkezimizde kullanılan bu cihazlar ile USG eşliğinde biyopsi ( BPX), özel masası ile Vakumlu KOR Biyopsi yapılmaktadır.

meme-sagligi-merkezi
Meme Sağlığı Merkezi, AAMC Breast Center Meme Merkezi, Breast Health Global Inisiativite, Senelogic International Society, World Society of Breast Health, Türkiye Meme Hastalıkları Dernekleri Federasyonu ve Türkiye’nin ilk sabit Meme Sağlığı Tarama Merkezi’ni kuran Meme Sağlığı Derneği ( MEMEDER) ile bilimsel işbirliği içindedir.

meme-sagligi-merkezi
Meme Sağlığı Merkezi’nde bilimsel gelişmelerin ışığında yapılan ameliyatlarda öncelikli amaç “Meme” nin korunması dır. “Lenfosintigrafi ile Sentinel Lenf Nodu Örneklemesi” , “ Metilen Mavisi ile Sentinel Lenf Nodu Örneklemesi” ve “ Segmental Mastektomi” ile hastalarımız için sosyo-psikolojik açıdan önemli bir organ olan “Meme” nin korunması için gereken tüm cerrahi teknikler Meme Sağlığı Merkezi’nde uygulanmaktadır. “Meme” nin alınması durumunda ise “ Mastektomi Sonrası Eş Zamanlı Rekonstrüksiyon” ve “ Latissimus Dorsi Rekonstrüksiyon” cerrahi teknikleri ile alınan organın yapısına en yakın olanı konmaktadır. Amacımız hastamızın anatomik yapısına en uygun tekniği ve materyali seçerek hastamızın yaşam kalitesini yüksek tutmaktır.